برخی از حقایق جذاب گوگل

برخی از حقایق جذاب گوگل:

. گوگل برای اصلاح زمین‌های خود از بز استفاده می‌کند. بله. این یک شوخی نیست. گوگل از شرکتی به نام کالیفرنیا گریزینگ، بز اجاره می‌کند تا به زمین‌های خود سر و سامان بدهد. ۲۰۰ عدد بز به فعالیت ارزشمند مدیریت چمن‌ها و علف‌ها مشغول هستند و گوگلی‌ها معتقدند که به هر حال، دیدن بز در حال چرا، جذاب‌تر از دیدن دستگاه‌های مکانیکی در حال کار است.

. تازه واردها، تابلو هستند! گوگل،‌ به کارمندان جدید و تازه وارد خود Noogler می‌گوید در حالی که به دیگر کارمندان خود Googlers میگوید.  نوگلرها، باید کلاهی سر خود بگذارند که یک پره‌ی کوچک آبی رنگ روی سر خود دارد.

. گوگل قرار نبود گوگل باشد. قرار بود اسم گوگل Googol باشد اما یک بار روی یک چک نامش اشتباه نوشته شد و ماجرا ادامه پیدا کرد!

. گوگل از سال ۲۰۱۰ به طور میانگین هر هفنه یک شرکت را خریداری کرده است.
مقر اصلی گوگل سرشار از دکوراسیون های عجیب و غریب مانند یک تی رکس با نام استن، یک سفینه فضایی، مجسمه اندروید و … است.

. نسخه اولیه گوگل قادر بود در هر ثانیه ۳۰ تا ۵۰ صفحه را پردازش کند. حالا گوگل قادر به پردازش میلیون ها صفحه در هر ثانیه است.

. گوگل اولین بار بر روی ۱۰ هارد دیسک ۶ گیگا بایتی در حالت Lego casing ذخیره شده بود. اما حالا در ویترین دانشگاه استنفورد قرار گرفته است. طراحی Lego به توسعه دهندگان امکان میدهد به راحتی ظرفیت فضای ذخیره سازی را افزایش دهد. در حال حاضر صفحات اندیس شده بیش از ۱۰۰ میلیون گیگابایت داده را تشکیل میدهند.

منبع: زومیت , آفاوا, متمم

نوشتهٔ پیشین
چگونه ایمیل بسازیم؟
نوشتهٔ بعدی
شبکه اجتماعی پر مخاطب واتس اپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

فهرست