طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت به چه معنا می باشد؟

طراحی وب سایت چیست؟

طراحی بدین معنا می باشد:
فرآیند جمع آوری ایده ها، زیبا سازی، تنظیم و اجرای آنها توسط اصولی خاص برای یک هدف خاص می باشد.
طراحی وب سایت یک فرآیند مشابه خلقت است، با هدف ارائه محتوا در صفحات وب الکترونیکی که کاربران نهایی می توانید از طریق اینترنت با کمک یک مرورگر وب دسترسی داشته باشید.

عناصر اصلی طراحی وب سایت:

چیدمان: این راه گرافیک، تبلیغات و متن مرتب شده است. در جهان وب، یک هدف مهم این است که برای کمک به نمایش اطلاعات آنها در یک نگاه  پیدا کنید. این عنصر شامل حفظ تعادل، ثبات و یکپارچگی طراحی می شود.
رنگ: انتخاب رنگ بستگی به هدف و مشتریان دارد.؛ آن می تواند ساده، سیاه و سفید،  طراحی های چند رنگ، رساندن شخصیت یک فرد و یا نام تجاری یک سازمان، با استفاده از رنگ های وب.
گرافیک: گرافیک می تواند شامل آرم، عکس ها، کلیپ آرت و یا آیکون ها باشد.  منظور از گرافیک  ارتقاء طراحی وب سایت می باشد. برای دوستی با کاربران و حس تعامل با آن ها باید در طراحی وب سایت از گرافیک خوبی استفاده شود. گرافیک صفحات نباید آن قدر سنگین باشد که سرعت زیادی برای Load شدن صفحات صرف کرد. آن وقت در صورت دیر Load شدن صفحات ممکن است ارزش محتوای سایت  از بین می رود.
فونت: استفاده از فونت های جذاب می تواند  گرافیک یک طراحی وب سایت را بالا ببرد. مرورگرهای وب تنها می توانند تعدادی فونت را بخوانند و بسیاری از فونت ها در مرورگر ها شناخته نمی شود. پس از فونت هایی که در مرورگرها شناخته می شوند استفاده نمایید.
مطالب و محتوا: محتوا و طراحی می توانید با هم کار کنند.  به منظور افزایش پیام سایت از طریق تصاویر و متن استفاده نمایید. متن نوشته شده همیشه باید مرتبط و مفید باشد، به طوری که وقتی کاربر به سایت مراجعه میکند با دیدن متن های مرتبط با عنوان سایت در سایت باقی می ماند. محتوا باید برای موتورهای جستجو از نظر طول کلمات و کلمات کلیدی بهینه سازی شوند.
طراحی وب سایت به چه معنا می باشد؟

ایجاد کاربر پسند بودن سایت با طراحی وب سایت حرفه ای:

درکنار عناصر اصلی برای طراحی وب سایت که یک سایت زیبا و  قانع کننده بصری برای بیننده است همچنین باید در کنار این عناصر کاربر نهایی نیز در نظر گرفته شود. کاربر پسند بودن سایت را میتوان با عوامل زیر ایجاد کرد:
قرارگیری اجزای سایت: معماری سایت مثل منوها و ابزارهای دیگر در طراحی وب سایت باید با شرایط کاربران مختلف و جستجوی آن ها متناسب باشد. هدف از قرارگیری اجزای مناسب در سایت این است برای کمک به کاربر به حرکت در اطراف سایت را با سهولت، موثر پیدا کردن آنها هنگام نیاز به اطلاعات.
استفاده از فایل های چند رسانه ای: فایل های صوتی و ویدیویی مرتبط با محتوا می تواند به درک بهتر کاربر ازآن محتوا کمک کند. همچنین این کار باعث می شود کاربر مدت زمان بیشتری را در سایت بماند.
سازگاری: طراحی وب سایت باید به گونه ای باشند که با تمام مرورگرها و سیستم عامل های مختلف سازگاری داشته باشد.
تکنولوژی: پیشرفت در تکنولوژی برای طراحی وب سایت بسیار مفید می باشد که سایتی که طراحی میکنند همیشه تازه, پویا و حرفه ای است.
تعامل با کاربر: افزایش مشارکت کاربران با اضافه کردن جعبه نظر و نظرسنجی در طراحی وب سایت بسیار مفید می باشد. همچنین ایجاد خبرنامه ایمیلی برای افزایش تعداد بازدید از سایت و همچنین مشارکت کاربران فعال بسیار موثر می باشد.

امیدوارم این مقاله به شما در درک مفهوم طراحی وب سایت کمک کرده باشد.

منبع: treefrog

نوشتهٔ پیشین
طراحی وب سایت و دندان مصنوعی
نوشتهٔ بعدی
چگونه صفحه اول گوگل بیایم؟:(بخش سوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

فهرست