هشتگ چیست؟

آیا می دانید هشتگ چیست و چه کاربردی دارد؟

توضیحاتی به عکس های خود اضافه کرده و آنها را آپلود کنید. شما می توانید در توضیحات خود از افراد سوال بپرسید. این کار باعث افزایش احتمال تعامل آنها می شود. نماد پیش وندی که قرار است درباره ی آن صحبت کنیم هشتگ نام دارد که این نماد از تگ های ابرداده به حساب می آید .

کم و بیش در مورد هشتک آشنایی دارید و در رسانه های مختلف درباره ی آن مطالبی را مشاهده کرده اید . نوشته های کم و کوتاه در وبلاگ های موجود در انواع شبکه های اجتماعی مثل : فیس بوک و Twitter یا + Google نیز با کمک یک و یا چند کلمه ی وابسته ممکن است که تگ شوند. باید به پروفایل های تان در شبکه های اجتماعی مانند ویترینی برای کسب و کارتان نگاه کنید. چیزی که اینستاگرام را به عنوان یک ابزار بازاریابی از دیگر شبکه های اجتماعی بهتر کرده است، امکان ایجاد تزئینات و زیبایی های بیشتر است.

هشتگ (#) یک علامت تازه به حساب نمی آید و به آن علامت Number Sign می گویند . در شبکه های اجتماعی مختلف می توان از هشتگ قبل از جمله ها یا در وسط و یا پایان جمله و چسبیده به کلمه ای خاص بهره گرفت ولی آن را نمی توان برای تعداد افزون تر از یک کلمه استفاده کرد . پس اگر شما بخواهید مثلا برای بیش از چند کلمه و یا یک جمله هشتگ را به کار ببرید باید تمامی آن کلمه ها را از طریق راهی به هم متصل نمایید . برای این کار معمولا از علامتی مانند Underline یا شیفت یا منها استفاده شده و از طریق آن کلمه ها را به یکدیگر متصل می کنند و یک جمله را هشتگ می کنند.

اگر در متون تولید شده ی خود از هشتگ ها استفاده نماییداین کار سبب می شود که مطالب به وسیله ی کاربرها بهتر و ساده تر جستجو شوند و پیدا شوند . در حقیقت هشتگ همانند تگ عمل می کند . به همین دلیل است که استفاده از هشتگ ها روز به روز افزایش می یابد . در بین شبکه های مختلف اجتماعی استفاده از هشتگ ها در شبکه اینستاگرام مقداری فرق می کند ، مخاطبین در اینستاگرام نه تنها برای بیان موضوعی خاص و فهرست کردن ، بلکه برای گفتن انواع مختلف احساسات خود از هشتگ استفاده می کنند و با کمک آن شوخی و یا احساس های دیگر را بیان می نمایند و به معرض دید همگان می گذارند.

از ابزاری همانند هشتگ می توانید برای گروه بندی کردن این گونه از پیام های وابسته به هم استفاده نمایید ، به این ترتیب افراد می توانند هشتگ های مورد نظر را جستجو کرده و از طریق آن ها به پیام های مربوطه در متن دسترسی پیدا کنند . می توان گفت که هشتگ برای بار نخست در شبکه ی IRC جهت برچسب گذاشتن موضوع و گروه ها استفاده شد و همین طور از آن برای گذاشتن علائم در پیغام شخصی به گروهی مشخص و خاص و یا گذاشتن علامت در پیغام های فردی مربوط به یک کانال مشخص به کار گرفته می شود و قابل استفاده است .هشتگ ها در اینستاگرام به این صورت هستند :

#پازن
#طراحی_سایت

هشتگ اینستاگرام یک شاخص قوی برای سرگرم کردن بازدیدکنندگان شماست . هشتگ بعنوان کلیدواژه هایی عمل می کند که برای مردم روش پیدا کردن عکس ها را از طریق یک جستجوی ساده فراهم می آورد. هشتگ ها بخصوص زمانی مفید اند که شما سعی می کنید تا برند خود را بعنوان یک مدیر معرفی و فالورهای بیشتری جذب کنید. هشتگ هایی را برای برند و حرفه خود بکار ببرید که منحصر به فردند و هشتگ هایی که دارای کلیدواژه های معروف هستند.

هشتگ ابزاری کلیدی برای سازمان دهی عکس های شما است. این بخش از برنامه می تواند به کاربران کمک کند عکس های خود را راحت تر بر اساس موضوعات پیدا کنند. بعد از اضافه کردن هش تگ در بخش توضیحات می بینید که چقدر تعامل کاربران بالاتر می رود. هشتگ امکانی همانند سیستم Tagging در امر سئو و طراحی سایت است .

در استفاده از هشتگ ها باید نکاتی رعایت شود :

. در هشتگ ها از فاصله و نیم فاصله استفاده نکنید.
از تعداد زیادی هشتگ برای پست های خود استفاده نکنید.
از هشتگ های نامرتبط استفاده نکنید.

ابتدا هشتگ های مرتبط را بیابید و تحقیق شده هشتگ خود را انتخاب کنید.

نویسنده: سید سعید موسوی زاهد

نوشتهٔ پیشین
پورتال چیست؟
نوشتهٔ بعدی
چگونه ایمیل بسازیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

فهرست