چگونه ایمیل بسازیم؟

آموزش ساخت ایمیل در سرویس گوگل

همان طور که در مطالب قبلی به معرفی سرویس Gmail  گوگل پرداختیم، امروز قصد داریم به آموزش ساخت ایمیل در سرویس گوگل بپردازیم.

برای استفاده از تمام سرویس های گوگل تنها با یکبار اکانت ساختن می توانید از آن ها استفاده نمایید. پس برای استفاده از سرویس ایمیل نیز یک اکانت می سازیم.

ساخت اکانت در سرویس گوگل

ابتدا وارد سایت accounts.google.com میشویم.

سپس در صفحه ی باز شده بر روی گزینه ی Create account کلیک کنید.

 

در صفحه بعد اطلاعات اولیه برای ساختن اکانت را از شما درخواست می کند که به توضیح آن می پردازیم.
account google
۱. Name: این بخش خود شامل دو قسمت نام و نام خانوادگی ( First name – Last name ) است. کاربرد این گزینه در سرویس های مختلف گوگل است که در این سرویس ها (به طور مثال ایمیلی که برای یکی از دوستانتان میفرستید ) نام و نام خانوادگی که در پروفایلتان تعیین کرده اید نمایش داده می شود.
۲.Choose your username: این کلمه یا عبارت که بخشی از ایمیل یا شناسه کاربری و یا نام کاربریتان خواهد شد، می‌تواند نام شما‌، ترکیبی از نام و نام خانوادگی و یا هر کلمه یا عبارتی  که دوست دارید، باشد‌. این کلمه می‌تواند ترکیبی از حروف، اعداد یا حروف و اعداد(با هم)  باشد. درکل باید ۶ الی ۳۰ کاراکتر داشته باشد. این قست به حروف کوچک و بزرگ حساس نیست. برای جداسازی حروف نباید از underline (_) و یا dash (-) استفاده کرد.

۳. Password: اکانت خود را به وسیله یک رمز خوب ایمن کنید. رمز خوب دارای مشخصه ها ی زیر است:

. از یک رمز پیچیده (ترکیب حروف و اعداد و علائم ) استفاده کنید.
. این رمز را در ایمیل یا سایت های دیگرتان استفاده نکنید.
. ترجیحا از یک رمز طولانی استفاده کنید به طوریکه حدس زدن آن برای دیگران مشکل باشد .
.  حداقل طول رمز باید ۸ کارکتر باشد.
۴. Date of birth: این گزینه به گوگل این امکان را می دهد که تنظیمات کاربری متناسب با سن هرشخص را تنظیم کند. به عنوان مثال در سرویس YouTube فیلم های متناسب با سن بیننده را به او نمایش دهد.
۵. Gender: کمک میکند اشخاصی که با شما در تماس هستند (به عنوان مثال چت میکنند) جنسیت شما را تشخیص دهند و هنگام چت از عبارات درست استفاده کنند به عنوان مثال در زبان انگلیسی از کلمه صحیح برای واژه ” او” (he یا she ) استفاده کنند.
۶. Mobile phone: شماره موبایل معتبری را وارد نمایید.
گوگل معمولاً کد تاییده موبایل را درخواست نمی نماید ولی چناچه از یک رایانه مرتب اکانت ساخته شود تاییدیه خواهد خواست.۷. Your current email address: این آدرس یک آدرس یا ایمیل اختیاری است بعنوان مثال ایمیل یا آدرسی است که از آن پیش از ایجاد این ایمیل جدید استفاده می کردید و به کاربران جدید گوگل راهی است تا کاربرانی که میخواهند آدرس او را پیدا کنند بتواتند به راحتی آن شخص را پیدا کنند و نیز راهی است برای اطمینان از اینکه رمز یا نام کاربری ایمیل جدید ساخته شده است.۸. Prove you are not a robot:  عبارت تصویر را در کادر مشخص شده درج نمایید.
۹. Location: نام کشوری که در آن اقامت دارید را وارد کنید.
۱۰. تایید قوانین و شرایط سرویس گوگل.

بعد از طی کردن این مراحل شما اکانت گوگل خود را ساخته اید و دیگر میتوانید از تمام سرویس های گوگل استفاده نمایید.نویسنده: سید سعید موسوی زاهد

نوشتهٔ پیشین
هشتگ چیست؟
نوشتهٔ بعدی
برخی از حقایق جذاب گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

فهرست